♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Buď vítán a buď sám sebou. Jsi-li přítel, otvírám ti náruč i srdce, Jsi-li neznámým,dlouho jím nebudeš, Jsi-li nepřítel,láska tě přemůže.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

proroctví z knihy Zasvěcení

Dva trendy - jeden starověký a jeden moderní - probouzí vědomí světa. Jsme svědky celosvětové a dynamické renesance starověké moudrosti. Jóga, meditace, životní síla řízení, akupunktura, ayurveda, a výsledky dalších postupů jsou nyní velmi rozšířené. Zároveň podobné poznatky se promítají do vědy a tvůrčí práce intuitivních průkopníků. Mysl-tělo, lékařství, kvantové vědomí, životní síla léčení, holistické zdraví, psychické povědomí, bojová umění jsou jen některé ze stovek čerstvých projevů nadčasové moudrosti.
Proč tyto dva trendy, co se nyní děje?
Lidský vývoj je cyklický. Vstoupili jsme pro nás do "nové éry" , ale je to věk, který sdílí vědomí stavitelů pyramid a starověkých mudrců, kdy povědomí o subtilní energii a vyšším vědomí byl standard - ne výjimkou.
AMIT GOSWAMI-KVANTOVÝ AKTIVISTAvideo(zde)

Každá pravda prochází třemi fázemi: Nejdříve je zesměšňována. Pak násilně odmítána. A nakonec je akceptována jako samozřejmost.
A.Schopenhauer
Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě, abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině, abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě, abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci. Confucius

"Vlastnosti, které nenávidíš u druhých lidí, jsou tvé vlastnosti,kterých se podvědomě snažíš nenávistí a bez úspěchu zbavit.Vlastnosti, které dokážeš tolerovat u druhých lidí,jsou vlastnosti, kterých ses definitivně zbavil." J.MEDO

Buďte královský dědic, kterým opravdu jste! Buďte jako lotos, který ačkoli zrozen ze slizského bahna na dně jezera, pomocí své čisté síly vůle povstane nad vodu, aby viděl slunce a nechal se inspirovat jeho paprsky. Sathya Sai

Léčení duše je léčení energie, kterou jste si vytvořili v tomto nebo v minulém životě, je to tedy proces uvolňování energie připoutanosti k minulé situaci, člověku nebo věci.
Při cíleném léčení duše dochází ke zvýšení vibračního vzorce zhuštěné energie, aby se osvobodila a navrátila se do své duše.
Stav našeho energetického pole zajišťuje způsob, jakým způsobem přijímáme univerzální energii. Pokud frekvence vibračního vzorce (který je vtisknut na energetickém poli) není dostatečně vysoká, aby námi energie přirozeně proudila, jsme připoutáni k nižším energiím, které nás dostávají do konkrétních situací, které nám umožňují, abychom se odpoutali. Energie musí proudit. Pokud neproudí, jsme k něčemu připoutáni.

Odvracíme-li své vědomí od fyzické dimenze do dimenze duchovní - "vypneme-li" vnější svět, ať už zavřením očí, rozostřením zraku, meditací, spojením se s Vyšším Já - dostáváme inspiraci. Jednáme správně. Správně se rozhodujeme. Můžeme předvídat. Můžeme léčit. Můžeme svět učinit lepším místem k životu. JOSÉ SILVA

Nyní nastal čas pro vaše pravé já - krásné, nadané a zázračné - aby znovu povstalo. Toto je znovuzrození vaší skutečné
přir
ozenosti, kterou jste až do tohoto okamžiku skrývali nejen před druhými, ale i sami před sebou. Až v příštích dnech a týdnech pocítíte znovu nalezený pocit jistoty a nadšení, přivítejte jej s otevřenou náručí. A především se respektujte, milujte a ctěte, protože jste nádherné a talentované bytosti.

Select Language

translate

pondělí 31. března 2014

SYMBOLIKA VEJCE, KRASLIC, KELTSKÝ PŘÍBĚH O SEDMI LABUTÍCH,BOHYNĚ,JIDÁŠOVO EVANGELIUM, JESUS CHRIST SUPERSTARBohyně OSTARA a ARTHA - čtení níže
http://moje-kniha-stinu.blog.cz/0903/jarni-rovnodennost-dodatky
©2013 Připravila: hravje

BARVY KRASLIC:

ČERVENÁ - Barva života ,síly ,lásky a zralého ovoce.
ZELENÁ - Barva vzrůstu ,rozvoje a štěstí.
BÍLÁ - Barva čistoty ,obřadu ,ale také smrti.
MODRÁ - Barva zsinalosti ,podlitin a moru ,neštěstí ,staropanenství a siroty ,ale také nebe a léčení.
ČERNÁ - Barva země ,noci ,bahnišť a démonů.
ŽLUTÁ - Barva bohatství ,slunce ,medu ,obilí ,ovoce ,zlata a jantaru.


SYMBOLY NA KRASLICÍCH:
MOTÝL - Léto,radost,duše.
VČELA - Bohatství,píle,zdraví.
MRAVENEC - Síla,energie.Mravenci čistí zemi a odnáší lidskou duši ve spánku do snů.
ČÁP - Nositel dobrých věcí,ochrana před ohněm.
HOLUB - Ochrana od neštěstí a domácích rozbrojů,láska,vdavky,věrnost,duše.
VLAŠTOVKA,SKŘIVAN,KŘEPELKA -Jaro,úroda,bohatství,štěstí.
ŽÁBA - Mateřství,déšť,ochrana domácnosti.
JEŠTĚRKA -Ochrana před hadím uštknutím.
HAD - Ochrana domácnosti,energie.
RYBA - Zdraví,pomoc od bolesti.
KŮŇ - Statečnost.
KOHOUT - Ochrana před úrazy.
JEŽEK - Vynáší nemoci,dělá pořádek.
OREL,SOKOL - Bystrý zrak.
HŘIB - Ochrana před válkou.
JELEN -Ochrana proti nemocem,zlu a také plodnost.
BÝK,BERAN,KOZEL -Totéž co jelen.
ROZMARÝN,LEVANDULE,FIALKY,HŘEBÍČEK,BAZALKA,LILIE A GRANÁTOVÉ JABLÍČKO - Láska.
JABLKO,HRUŠKA,FAZOLE,HRÁCH,MAKOVICE - Plodnost.
ZUBY,KLY,ROHY,TRNY,PAROHY,HRÁBĚ,VIDLE,ŠÍP -Ochrana.
STROMY -Životní síla.
ZAJÍC - Plodnost.
PAVOUK,PAVUČINA - Štěstí.
RAK - Ochrana před démony.OCHRANNÉ ZNAKY NA KRASLICÍCH:

Obr.3.- a) Kohout ochrana před úrazy, b) Pentagram - dávné ochranné znamení zakomponované do symbolu kvítku, c) Tzv.slovanské sluníčko - symbol ochrany a prosperity, d) Ryby - znak zdraví , e) Jelen - ochrana proti zlu a nemocem.Obr.1.- a) Trny - ochrana, b) Žabí oči - ochrana domova, c) Včelí plásty - bohatství.
Obr.2. Slunce s vyznačenými čtyřmi světovými stranami . Hrábě jsou ochranným symbolem.


ZVÍŘECÍ CESTY NA KRASLICÍCH:


a) Tři příklady takzvané mravenčí cesty.
b) Tři příklady takzvané ptačí cesty.Prostřední vzor doplněn znaky trnů a žabích očí.
c) Tři příklady takzvané včelí cesty.SYMBOLY STROMU NA KRASLICÍCH:

KOLO ROKU:
 ZDROJ: 
http://moje-kniha-stinu.blog.cz/0903/jarni-rovnodennost-dodatky

OBRAZY MORAVSKÝCH KRASLIC - MADLENKA WANKLOVÁ, 1888
http://pohanstvi.wordpress.com/2011/11/29/moravske-kraslice-kreslila-madlenka-wanklova-1888/Hvězdice, o kresbě Jitřenky na kraslicích. 1923
odkazy:
, , , , , ,

Hvězdice jest vždy osmicípá a jest kreslena ze středu, tedy naopak, než jak bychom jí kreslili ve škole. Nejdříve nakreslíme rovnoramenný kříž, jehož mezery rozpůlíme druhým rovnoramenným křížem, čímž obdržíme 8 stejně dlouhých ramínek. Kreslíce rovnoběžky snadno nakreslíme základní typ hvězdice, z něhož odvodíme tvary složitější.Dovedeme-li kresliti stejně dlouhé přímky, půliti a dělati rovnoběžky, vytvoříme tímto způsobem hvězdice obdivuhodné přesnosti.
Hvězdice tyto jsou nakresleny na špicích vajíčka. Na téže kraslici jsou obě hvězdice úplně stejné. Mezi oběma hvězdicemi vznikne pás, který rozdělíme na 8 dílků a z každého dílku oddělíme užší nebo širší pásek, tak aby vzniklo 8 čtverečků proložených pásky. Tyto čtverečky přiměřeně rozčleníme a typ kraslice jest vytvořen.


OBRAZY V BARVĚ ZDE:


Kraslice vlevo je zdobená na bocích symbolem Jitřenky kombinovaným patrně s motivem kosmického stromu. Kraslice vpravo má hvězdu Jitřenku na špicích, kolem ní je osm čtverců symbolizujících plodnost a motiv tulipánu, který zřejmě opět symbolizuje kosmický strom
http://pohanstvi.wordpress.com/2012/01/08/hvezdice-o-kresbe-jitrenky-na-kraslicich-1923/

http://pohanstvi.wordpress.com/category/kraslice/

ZDROJ : SYMBOLY A RUNY NA KRASLICÍCH:
http://pohanstvi.wordpress.com/2011/03/30/symboly-a-runy-na-kraslicich/

Autorem obrázku z pohádky "O Živé Vodě" je Lubomír Anlauf. Vlevo od trpaslíka vidíme kámen s vytesanou runou Othila a symbol Země a plodnosti.


Učení velkých druidů nám pro tohle období říká, že se stírá most mezi časy, prolínání se různých dimenzí, o kterých právě druidové věděli mnohé.

Velký pátek je také dobrý pro plnění vašich vyřčených přání ……a to doslova. (Něco podobného jako u uzlíkového rituálu). Proto dávejte pozor na každé slovo, které pustíte do éteru.. :o) Máte velkou šanci, že se vaše přání a slova promění ve skutečnost.

S večerem se můžete vypravit do lesů a skal, kde se vám mohou otevřít cesty k pokladům. Tuto šanci máte teď, nebo pak o Svatojánské noci. Jindy ne. Velký pátek slibuje i otevření Blaníku na krátký čas..
CELÉ ZDE:
 http://liana-carodejnice.osobni-stranka.cz/velkypatek/
VEJCE - symbol dřímajícího života ale i věčnosti, jednoty a absolutna, dokonalosti, nekonečnosti
ŽLOUTEK - zlato, jako symbol slunce - světlo, vitalita, životní síla, oheň, vítr
BÍLEK - stříbro, jako symbol měsíce - podpůrná síla, objasňuje, čistí, voda, země
V Křesťanství symbolizuje Kristovo vzkříšení ( vylíhnutí kuřátka ze skořápky )

KELTOVÉ  NAZÝVAJÍ  SOUHVĚZDÍ PLEJÁD KOSMICKOU BRANOU, KTEROU PŘILÉTÁ SEDM NEBESKÝCH LABUTÍ

Samhain and the Seven Swans of Virtue

PŘÍBĚH O SEDMI LABUTÍCH


Kdysi dávno byl vesmír stočený v obrovském vejci, kde se vyvíjel miliony let. V okamžiku dozrání universální síly se vejce rozlouplo a rozlilo v nekonečný vesmír.
Žloutek vytvořil energii hmoty a tato energie vládne dni.
Bílek vytvořil nebesa a tato energie vládne noci.
Z velkého vejce, mezi světlem a tmou se zrodilo ještě sedm ctnostných labutí. Jejich jména jsou
Víra, Pravda, Čistota, Síla, Trpělivost, Laskavost, Střídmost.
 Ačkoli jasně zářili na nebi,pod ochranou noci, nebes a nehmotnosti, měli možnost přelétávat do Světla, hmotnosti Země.
Kolo času se točilo dál a ze směsí nebe a země začalo se vyvíjet lidstvo.
V začátku i lidé se směli neomezeně pohybovat vesmírem. Ale zatoužili po větší rozmanitosti, a tak jim byla dána možnost výběru nového způsobu života. A tak člověk mohl zažívat svět i prostřednictvím smyslů, ve fyzické formě, ale stále s přístupem nebeským, duchovním. Avšak mnoha lidem se stala ozdoba fyzického těla osudná, v zalíbení k svému tělu zůstávali déle ve fyzické úrovni, až nakonec se pro ně stalo natolik těžké, že se nedokázali vrátit do sfér nebeských.
Nakonec lidská rasa zapomněla na svůj původ až nakonec úplně popřela Božské spojení s lidskou duší.
Sedm labutí na nebi stále září, aby připomínala sedm ctností a pomohla překlenout propast mezi světlem a tmou, a připomínala rovnováhu člověka a duše pro obnovení.
Ale to vyžaduje odvahu a odhodlání  lidstva, vzpomenout si na jejich božský rod.

Vždy na svátek Beltane a Samhaine, na vrcholu kosmické rovnováhy jsou spojovací kanály mazi fyzickým a duchovní světem otevřeny, aby poskytovaly lidstvu pravdu a obnovu jejich dědičné rovnováhy. Kdy lidstvo může překonat vězení iluzí a znovuobejmout své kosmické spojení.
Sedm labutí dodnes na Zemi sestupuje. Samhain a Beltane jsou brány transformace pro lidstvo. Příležitost pro obnovení, osvícení a metamorfózu.

p.s. Samhain se slaví  v noci z 31. října na 1. listopadu,
       Beltlane z 30.dubna na 1.května

ZDROJ: http://www.symbolic-meanings.com/category/celtic-symbolism/OSTARA

 Jarní rovnodennost je bod kdy světlo, oheň a slunce začínají převládat nad tmou. Většina dnešních velikonočních zvyků vychází ze starých pohanských obřadů kolem Ostary. Například jedním z důležitých symbolů Ostary jsou vejce, které symbolizují nový život a potenciál. Symbolické zvíře bohyně Arthy je taky kuře. Z. Budapešť píše ve své knize Pramatka Času, že vejce na rovnodennost se malovala červenou barvou - barvou života, a posvátnými symboly. Tato tradice přežívá dodnes, kdy po celém světě na Velikonoce se krásně zdobí vejce.


Další zvyk kolem Ostary souvisí se semeny - dalším symbolem nového života. Ženy zasívaly první semena, aby zajistily plodnost během roku. Oslavovala se také ženská plodnost, což dnes v Čechách přežívá jako zvyk mrskat ženy pomlázkou, aby byly plodné.Další souvislost vidíme, když zajíc přináší velikonoční vejce - zajíc je totiž symbolické zvíře Eostry, protože zrovna zajíci přinášeli ranní světlo zpátky na oblohu.

Během jarní rovnodennosti oslavujeme tedy vše kolem nového života, nových začátků, nových projektů. Je to období kdy oheň, odvaha a vášeň začínají převládat po dlouhém zimním spánku. Abyste oslavily Ostaru, zapalujeme tedy ohně, tančíme a zpíváme v kruhu, oblékáme se do červených a zelených šatů, a malujeme vejce jako symbol nových začátků. Je to čas na hlučné, veselé oslavy s přátely, na víno (červené - jako symbol krve a života) a čerstvý chleba, a na oslavu všeho co pro nás představuje naplněný a radostný život!
Bohyně jarní rovnodennosti je Artha, taky známá jako Eostre,Bohyně pro kterou jsme pojmenovali svátky Velikonoce (angl. Easter). Slova jako oestrus nebo oestrogen (česky se píše estrogen), se rovněž odvíjí od této jarní bohyně. Artha je především bohyně ohně, symbolizující, že během rovnodennosti oheň - Slunce - znovu začíná převládat na obloze. S tímto svátkem souvisí i další ohnivé bohyně, Starte (starořecká bohyně), Sunna, staro-Israelska Ashtoreth, Demetra, Egyptská Hathor, Assyriiská Ishtar a další.
BOHYNĚ OHNE - ARTHA


            
Bohyně Artha se tradičně umisťuje na východ jako bohyně ohně. Je to Jarní panna a Matka ohně. Je oheň ve hvězdách a oheň v nitru země.Artha je tak prastará bohyně, že na ní již zbývají jen matné vzpomínky. Objevuje se ve jménech starého kmene ParARTHalon, a ve jméně legendárního krále Artuše (angl. Arthur) nebo Arth Vawr, jménu nebeského medvěda. Je to starobylá medvědí matka, spojená s evropskou mytologií jako Artio nebo Artemis Calliste. Můžeme jí zahlédnout na nočním nebi jako Ursa Major (souhvězdí Velká Medvědice). Ona je vášeň, vztek, odvaha a kreativní energie. Voláme jí pro sílu, ochranu a energii.


Její panenský aspekt je Ostara, hvězdná pana držící temnotu a světlo ve stejném množství. Tancuje se svým stínem, Velkou medvědicí, učí jí tancovat v rytmech země. Na malbě Carolyn Gully-Lir vidíme za ní namalovaný Glastonbury Tor (posvátný kopec za městem Glastonbury v Anglii), jehož silueta vystupuje oproti dnu a noci které se ve stejné míře setkávají nad obzorem. Tímto je symbolicky znázorněna rovnodennost. Pluh, součást Velké medvědice je umístěn na oblohu.


Artha vtančí do našich životů na jaře, kdy panuje všeobecná pohoda, a dny se prodlužují. Květiny a stromy propukají v bujný život. Ohně stvoření jsou všude, manifestující se skrze vykvétající květiny. Jsme naplněny jejich vůněmi a překrásnými barvami. Kolem jejích nohou se pohybuje jedna z jejích koček, lehká a radostná, nezkrocená, ale přátelská. Milovnice slunce, která se jako první vykoupe v jeho teplých jarních paprscích.Když se pozorně zahledíte tak můžete ve stromech zahlédnout skřivánky. Na zemi najdete její šílené březnové zajíce, kteří svými pohyby zdůrazňují všudypřítomnou radost nad probuzením přírody.Arthina zvířata jsou medvědice, kočka, zajíc, rudá slepice a skřivánek. Její strom je líska ajejím symbolem je hole a hůlka. Jejími barvami jsou zelená a zlatá.


Illustrace: ©Wendy Andrews

http://www.lilia.cz/bohyne/ostara.html
SYMBOLIKA ZAJÍC

 Oslava života, skok do jara, reprodukce, nový život, nové začátky.
Je symbolem OSTARY, bohyně plodnosti (viz výše). Její symboly jsou také květiny a vejce.


JIDÁŠOVO EVANGELIUM
  dokument z cyklu Utajená bible
Gossscha1Gossscha1


JIDÁŠOVO EVANGELIUM
Pozoruhodné! V roce 1978 byly objeveny v Egyptě 2000 let staré svitky, v jeskyni poblíž Nilu. Jidášem psané evangelium, zcela měnící náš pohled na jeho úlohu zrádce, a dokonce i naše chápání Ježíše samotného. Oni hledali Boha přímo, a my to můžeme dělat také. ...
Igor: Fascinující dokument o možné pravdě dávných biblických událostí. Vřele doporučuji každému, kdo se zabývá duchovním hledáním a hledá odvahu kráčet po cestě osobního poznání.
Igor Chaun: Gossscha1
http://www.youtube.com/watch?v=V5bCsB3sZ7E


JESUS CHRIST SUPERSTAR - koncertní verze 

(Bárta, Střihavka, Brichta a další)

Gossscha1Gossscha1

http://www.youtube.com/watch?v=cFm7qesU89Q
DALŠÍ SOUVISEJÍCÍ S VELIKONOCEMI :
 http://liana-carodejnice.osobni-stranka.cz/velkypatek/

 http://www.info-brandys.cz/a-mame-tu-velikonoce/

http://velikonoce.vira.cz/Pro-deti/Velikonocni-pribeh-pro-nejmensi.html

http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Pasije-Jezis-umira-a-je-pochovan.html

http://www.ceske-tradice.cz/tradice/jaro/pasijovy-tyden/velky-patek

http://www.ceskevelikonoce.cz/svaty-tyden/

 https://marie-b.signaly.cz/1303/velky-patek

http://novazeme2010.ning.com/profiles/blogs/velk-p-tek©2013 Připravila: hravje

4 komentáře:

ALENA ALEJKA PUNDYOVA řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Ivana Havlickova Kolínová řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
hravje řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
hravje řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Okomentovat

Dokud se nerozloučíš se svou osobností, nenajdeš svou individualitu. Individualita je dána existencí, osobnost vnucena společností. Osobnost je sociální pohodlnost.
Společnost nemůže tolerovat individualitu, protože individualita za ní nepůjde jako ovce. Individualita má kvalitu lva a lev kráčí sám.
Ovce jsou vždy ve stádě, doufají, že to bude ve stádě pohodlnější. Stádo jim dává pocit ochrany, bezpečí. Když někdo zaútočí, ve stádě se spíš zachráníš. Ale sám? Jenom lvi chodí sami.
Každý z vás se narodil jako lev. Společnost vás však neustále podmiňuje, programuje vaši mysl jako mysl ovce. Společnost vám dává osobnost: velmi pohodlnou, hodnou a velmi poslušnou osobnost.
Společnost chce otroky, ne lidi, kteří jsou absolutně oddaní svobodě. Společnost chce otroky, protože všechny její pochybné zájmy vyžadují poslušnost.

Starý zenový příběh vypráví o lvu, který vyrostl mezi ovcemi a dokud ho jeden starý lev nepopadl a nepřitáhl k rybníku, kde mu ukázal na hladině jeho vlastní obraz, myslel si, že on sám je také ovcí. Mnoho z nás je jako lev z tohoto příběhu - představa, kterou o sobě máme, nepochází z naší bezprostřední zkušenosti, ale z názoru druhých. "Osobnost" vnucená z vnějšku nahrazuje individualitu, která mohla vyrůst zevnitř. Stáváme se jen další ovcí ze stáda, která se nedokáže svobodně pohybovat, ani si uvědomit svou pravdivou identitu.
Je na čase, aby ses na hladině rybníka podíval na svůj obraz, a osvobodil od všech domněnek, jimiž druzí podnítili tvé myšlení. Tancuj, běhej, poskakuj, křič co tě napadne: cokoli, co probudí spícího lva uvnitř.
Osho One Seed Makes the Whole Earth Green, Kapitola 4