♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Buď vítán a buď sám sebou. Jsi-li přítel, otvírám ti náruč i srdce, Jsi-li neznámým,dlouho jím nebudeš, Jsi-li nepřítel,láska tě přemůže.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

proroctví z knihy Zasvěcení

Dva trendy - jeden starověký a jeden moderní - probouzí vědomí světa. Jsme svědky celosvětové a dynamické renesance starověké moudrosti. Jóga, meditace, životní síla řízení, akupunktura, ayurveda, a výsledky dalších postupů jsou nyní velmi rozšířené. Zároveň podobné poznatky se promítají do vědy a tvůrčí práce intuitivních průkopníků. Mysl-tělo, lékařství, kvantové vědomí, životní síla léčení, holistické zdraví, psychické povědomí, bojová umění jsou jen některé ze stovek čerstvých projevů nadčasové moudrosti.
Proč tyto dva trendy, co se nyní děje?
Lidský vývoj je cyklický. Vstoupili jsme pro nás do "nové éry" , ale je to věk, který sdílí vědomí stavitelů pyramid a starověkých mudrců, kdy povědomí o subtilní energii a vyšším vědomí byl standard - ne výjimkou.
AMIT GOSWAMI-KVANTOVÝ AKTIVISTAvideo(zde)

Každá pravda prochází třemi fázemi: Nejdříve je zesměšňována. Pak násilně odmítána. A nakonec je akceptována jako samozřejmost.
A.Schopenhauer
Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě, abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině, abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě, abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci. Confucius

"Vlastnosti, které nenávidíš u druhých lidí, jsou tvé vlastnosti,kterých se podvědomě snažíš nenávistí a bez úspěchu zbavit.Vlastnosti, které dokážeš tolerovat u druhých lidí,jsou vlastnosti, kterých ses definitivně zbavil." J.MEDO

Buďte královský dědic, kterým opravdu jste! Buďte jako lotos, který ačkoli zrozen ze slizského bahna na dně jezera, pomocí své čisté síly vůle povstane nad vodu, aby viděl slunce a nechal se inspirovat jeho paprsky. Sathya Sai

Léčení duše je léčení energie, kterou jste si vytvořili v tomto nebo v minulém životě, je to tedy proces uvolňování energie připoutanosti k minulé situaci, člověku nebo věci.
Při cíleném léčení duše dochází ke zvýšení vibračního vzorce zhuštěné energie, aby se osvobodila a navrátila se do své duše.
Stav našeho energetického pole zajišťuje způsob, jakým způsobem přijímáme univerzální energii. Pokud frekvence vibračního vzorce (který je vtisknut na energetickém poli) není dostatečně vysoká, aby námi energie přirozeně proudila, jsme připoutáni k nižším energiím, které nás dostávají do konkrétních situací, které nám umožňují, abychom se odpoutali. Energie musí proudit. Pokud neproudí, jsme k něčemu připoutáni.

Odvracíme-li své vědomí od fyzické dimenze do dimenze duchovní - "vypneme-li" vnější svět, ať už zavřením očí, rozostřením zraku, meditací, spojením se s Vyšším Já - dostáváme inspiraci. Jednáme správně. Správně se rozhodujeme. Můžeme předvídat. Můžeme léčit. Můžeme svět učinit lepším místem k životu. JOSÉ SILVA

Nyní nastal čas pro vaše pravé já - krásné, nadané a zázračné - aby znovu povstalo. Toto je znovuzrození vaší skutečné
přir
ozenosti, kterou jste až do tohoto okamžiku skrývali nejen před druhými, ale i sami před sebou. Až v příštích dnech a týdnech pocítíte znovu nalezený pocit jistoty a nadšení, přivítejte jej s otevřenou náručí. A především se respektujte, milujte a ctěte, protože jste nádherné a talentované bytosti.

Select Language

translate

úterý 23. října 2012

BIO dýně Hokkaido

1541NWY.jpg
BIO dýně Hokkaido

  Iva Veselá http://www.bio-life.cz/clanky/bio/bio-dyne-hokkaido.html


Říká vám tento název něco? Ano správně, dýně hokkaido se začíná prodávat nejen v obchodech zdravé výživy, ale i supermarketech. Ke všemu v bio kvalitě! Jestliže vám tento podivohudný název dýně nic neříká, měli byste zbystřit. Jedná se o další překvapení přírody co se týče obsahu tělu prospěšných látek, chutě i pestrého použití v kuchyni.

Něco o dýni
Tato dýně roste na japonském ostrově Hokkaido na sopečné půdě. Právě sem byla dovezena z Nové Anglie. Je mnohem menší než dýně, které se u nás obvykle pěstují. Váží běžně
0,7 - 2,5 kg. Vyskytuje se v barvě žluté až sytě oranžové, bělavé stříbrné až tmavě zelené. Dužina je tvrdá a oranžová. Má velmi dobrou sladkou chuť podobnou chuti brambor či pečených kaštanů.

Oranžová koule plná vitamínů
Dýně se řadí mezi velmi zdravou zeleninu, která obsahuje řadu vitamínů, minerálů.
-          betakarotén
-          vitamíny B1, B2, B3
-          minerální látky
-          draslík

Dýně se doporučuje při onemocnění žaludku, sleziny a slinivky břišní. Jelikož má vysoký obsah draslíku a nízký obsah sodíku, to dělá z dýňové dužiny skvělý lék na srdeční poruchy a poruchy ledvin. Dokáže na sebe vázat toxiny, které rozpouští a vylučuje je z těla. Dužina má močopudné a žlučopudné účinky, což je také velmi ocenitelné. A pánové, dýňová semínka pozitivně ovlivňují potíže s prostatou. A nejen to, pomáhají také proti hlístům, roupům a škrkavkám.

Příprava a uskladnění
Pro některé pokrmy můžeme dýni použít i se slupkou a pro některé pokrmy ji můžeme oloupat. Dužinu lze konzumovat jak syrovou, tak vařenou. Velmi chutná jsou i její semínka, která se jí loupaná. Dýni je vhodné skladovat spíše v sušších a chladných místech. Tímto uskladněním nám dýně může vydržet až do jara nebo téměř celý rok!
Co se týče dýňových semínek, před přípravou je vhodné namočit je do vody. Složky v ní obsažené budou mít ještě lepší účinky na zdraví.Skvělá polévka z dýně Hokkaido
Příprava je velice jednoduchá, ale chuť polévky je nezapomenutelná. Hlavně na tuto polévku potřebujete pouze 3 ingredience!!!Nadívaná Hokkaido dýně

Pro 3 – 4 osoby
Příprava: 20 minut
Pečení: 200°C po 30 min

1 středně velká BIO dýně hokkaido (1250 g)
500 g BIO libového masa
250 g hub
2 PL BIO piniových oříšku
1 PL BIO pistácií
hrst vařených kaštanů (možno koupit v Bille)
tymián, oregano, muškátový oříšek, nové koření
sůl, pepř
olivový olej

1) Předehřejeme troubu na 200 ° C. Dýni umyjeme, vyloupeme, popřípadě tykev vysušíme.
Pro snadnější přípravu a vydlabávání můžeme malou část spodku dýně odkrojit a lépe nám tak bude držet na podložce. Odkrojíme vršek (víko) dýně. Pomocí lžíce vydlabeme dužinu, semínka vybereme pryč. Vnitřek by měl být vydlabán tak, aby v něm nebyla žádná vlákna. Vnitřek po celé ploše posypeme pepřem a solí, orgánem a olivovým olejem. Odložíme si jí stranou.

2) Nakrájíme houby a kaštany na drobné kousky. Rozehřejeme na pánvičce olivový olej, vložíme maso, houby, piniové oříšky, pistácie a kaštany. Můžeme použít i sezónní koření. Restujeme na vyšší teplotě. Směs nejprve pustí hodně tekutiny, ale potom se sníží. Směs vaříme tak dlouho, dokud se přebytečná tekutina neodpaří.


Touto směsí naplníme dýni až po kraj otvoru. Směs do dýně hezky namačkáme. Poté na dýni umístíme odříznuté víko, dýni položíme na pečící formu a polijeme trochou olivového oleje a dáme péci. Po 25 minutách dýni zkontrolujeme, měla by být barevná, ale ne hnědá. Měla by být měkká, ale zase ne moc rozbředlá a kašovitá. Po 30 minutách by měla být dýně hotová. Dýni nakrájíme na čtvrtiny a servírujeme se zeleným salátem

Image: Michael Elliott / FreeDigitalPhotos.net

SOUVISEJÍCÍ:
http://www.2012rok.sk/wp/strava-a-ocista/11804-tekvice-%E2%80%93-dary-jesene 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Dokud se nerozloučíš se svou osobností, nenajdeš svou individualitu. Individualita je dána existencí, osobnost vnucena společností. Osobnost je sociální pohodlnost.
Společnost nemůže tolerovat individualitu, protože individualita za ní nepůjde jako ovce. Individualita má kvalitu lva a lev kráčí sám.
Ovce jsou vždy ve stádě, doufají, že to bude ve stádě pohodlnější. Stádo jim dává pocit ochrany, bezpečí. Když někdo zaútočí, ve stádě se spíš zachráníš. Ale sám? Jenom lvi chodí sami.
Každý z vás se narodil jako lev. Společnost vás však neustále podmiňuje, programuje vaši mysl jako mysl ovce. Společnost vám dává osobnost: velmi pohodlnou, hodnou a velmi poslušnou osobnost.
Společnost chce otroky, ne lidi, kteří jsou absolutně oddaní svobodě. Společnost chce otroky, protože všechny její pochybné zájmy vyžadují poslušnost.

Starý zenový příběh vypráví o lvu, který vyrostl mezi ovcemi a dokud ho jeden starý lev nepopadl a nepřitáhl k rybníku, kde mu ukázal na hladině jeho vlastní obraz, myslel si, že on sám je také ovcí. Mnoho z nás je jako lev z tohoto příběhu - představa, kterou o sobě máme, nepochází z naší bezprostřední zkušenosti, ale z názoru druhých. "Osobnost" vnucená z vnějšku nahrazuje individualitu, která mohla vyrůst zevnitř. Stáváme se jen další ovcí ze stáda, která se nedokáže svobodně pohybovat, ani si uvědomit svou pravdivou identitu.
Je na čase, aby ses na hladině rybníka podíval na svůj obraz, a osvobodil od všech domněnek, jimiž druzí podnítili tvé myšlení. Tancuj, běhej, poskakuj, křič co tě napadne: cokoli, co probudí spícího lva uvnitř.
Osho One Seed Makes the Whole Earth Green, Kapitola 4