♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Buď vítán a buď sám sebou. Jsi-li přítel, otvírám ti náruč i srdce, Jsi-li neznámým,dlouho jím nebudeš, Jsi-li nepřítel,láska tě přemůže.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

proroctví z knihy Zasvěcení

Dva trendy - jeden starověký a jeden moderní - probouzí vědomí světa. Jsme svědky celosvětové a dynamické renesance starověké moudrosti. Jóga, meditace, životní síla řízení, akupunktura, ayurveda, a výsledky dalších postupů jsou nyní velmi rozšířené. Zároveň podobné poznatky se promítají do vědy a tvůrčí práce intuitivních průkopníků. Mysl-tělo, lékařství, kvantové vědomí, životní síla léčení, holistické zdraví, psychické povědomí, bojová umění jsou jen některé ze stovek čerstvých projevů nadčasové moudrosti.
Proč tyto dva trendy, co se nyní děje?
Lidský vývoj je cyklický. Vstoupili jsme pro nás do "nové éry" , ale je to věk, který sdílí vědomí stavitelů pyramid a starověkých mudrců, kdy povědomí o subtilní energii a vyšším vědomí byl standard - ne výjimkou.
AMIT GOSWAMI-KVANTOVÝ AKTIVISTAvideo(zde)

Každá pravda prochází třemi fázemi: Nejdříve je zesměšňována. Pak násilně odmítána. A nakonec je akceptována jako samozřejmost.
A.Schopenhauer
Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě, abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině, abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě, abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci. Confucius

"Vlastnosti, které nenávidíš u druhých lidí, jsou tvé vlastnosti,kterých se podvědomě snažíš nenávistí a bez úspěchu zbavit.Vlastnosti, které dokážeš tolerovat u druhých lidí,jsou vlastnosti, kterých ses definitivně zbavil." J.MEDO

Buďte královský dědic, kterým opravdu jste! Buďte jako lotos, který ačkoli zrozen ze slizského bahna na dně jezera, pomocí své čisté síly vůle povstane nad vodu, aby viděl slunce a nechal se inspirovat jeho paprsky. Sathya Sai

Léčení duše je léčení energie, kterou jste si vytvořili v tomto nebo v minulém životě, je to tedy proces uvolňování energie připoutanosti k minulé situaci, člověku nebo věci.
Při cíleném léčení duše dochází ke zvýšení vibračního vzorce zhuštěné energie, aby se osvobodila a navrátila se do své duše.
Stav našeho energetického pole zajišťuje způsob, jakým způsobem přijímáme univerzální energii. Pokud frekvence vibračního vzorce (který je vtisknut na energetickém poli) není dostatečně vysoká, aby námi energie přirozeně proudila, jsme připoutáni k nižším energiím, které nás dostávají do konkrétních situací, které nám umožňují, abychom se odpoutali. Energie musí proudit. Pokud neproudí, jsme k něčemu připoutáni.

Odvracíme-li své vědomí od fyzické dimenze do dimenze duchovní - "vypneme-li" vnější svět, ať už zavřením očí, rozostřením zraku, meditací, spojením se s Vyšším Já - dostáváme inspiraci. Jednáme správně. Správně se rozhodujeme. Můžeme předvídat. Můžeme léčit. Můžeme svět učinit lepším místem k životu. JOSÉ SILVA

Nyní nastal čas pro vaše pravé já - krásné, nadané a zázračné - aby znovu povstalo. Toto je znovuzrození vaší skutečné
přir
ozenosti, kterou jste až do tohoto okamžiku skrývali nejen před druhými, ale i sami před sebou. Až v příštích dnech a týdnech pocítíte znovu nalezený pocit jistoty a nadšení, přivítejte jej s otevřenou náručí. A především se respektujte, milujte a ctěte, protože jste nádherné a talentované bytosti.

Select Language

translate

úterý 12. února 2013

OSHO - LÉČENÍ DUŠE


Osho Léčení duše ...
Kniha nabízí bohatý výběr jednoduchých postupů, které se zabývají řešením stresu bez použití chemie. Radí, jak si počínat při bolestech hlavy, nespavosti, jak skončit s kouřením i jak se zbavit neklidu, který zažíváme někdy všichni.
Metody:
 jak zvládnout samotu,
jak dosáhnout rovnováhy,
jak zůstat bdělý,
jak nalézt svou vnitřní nulu,
jak se naučit soustředit se na sebe,
návod na naladění na střed hara,
postup na vytvoření ochranné aury.
 
Každý si podle uvedené diagnózy může vybrat recept pro svůj vlastní problém.
 
Osho doporučoval, nejprve s kteroukoli z uvedených metod tři až pět dnů experimentovat – abychom poznali, zda nám daná metoda bude vyhovovat.
 
UKÁZKA:
 
OCHRANNÁ AURA:
Jako poslední věc před spánkem si lehněte nebo sedněte na postel a představujte si kolem svého těla auru-nachází se 15 cm od vašeho těla, má stejný tvar jako vaše tělo. Obklopuje vás a chrání. Stává se vaším ochranným štítem. Představujte si to 4 nebo 5 minut a jděte spát.

Meditace způsobuje, že je člověk velmi vnímavý. Ovlivňuje vás neg. Energie jiných lidí. Jste zranitelní, protože meditace způsobuje, že jste velmi citlivý, proto co přichází k vám se také dostane do vás. Ochranná aura vznikne během 3 měsíců, dělejte toto cvičení 3 měsíce.

Po 3 týdnech se budete cítit velmi silný. Před spánkem musí poslední myšlenka patřit auře, ráno když se probudíte, neotvírejte oči, ale představujte si znovu auru. Budete zcela chráněni, věci které k vám budou přicházet, budou odráženy zpět, nezasáhnou vás.

HARA:
Navázání kontaktu se svým středem Hara. 3 měsíce, každé ráno a před spánkem, ráno neotvírejte oči. Položit obě ruce 5 cm pod pupek a lehce přitisknout. Pak začněte dýchat zhluboka. Střed bude stoupat a klesat s vaším dýcháním. 

 
Třetí oko je okno a tato masáž ho pomůže otevřít. Pokud cítíte po 3 minutách, že to neovlivnilo vaši energii, pak začněte masírovat ve směru hodinových ručiček. Pak si musíte skutečně představit malý bod světla právě mezi obočím uprostřed třetího oka. Zavřete oči a dívejte se na tento bod světla. Dívejte se se zavřenýma očima směrem nahoru, tak aby se oči otočili vzhůru. Celým smyslem je, že se oči dívají vzhůru, tělo se zklidňuje, jakoby jste upadli do hlubokého spánku. Cvičení provádějte jednu hodinu.

JSI STÁLE ZDE?
První věc, kterou ráno udělejte je, že se sám sebe zeptáte:
"(Vaše jméno) si stále tady?" A sami si odpovídejte nahlas "Ano, pane / paní!"
Člověk musí k sobě cítit hlubokou úctu.
Opakujte to často, budete překvapeni, jak velký klid se objeví. Je to také připomínka vlastního bytí, uctivost, vděčnost za to, že je vám daný další den.

PAUZA:
Každý den si nejméně na hodinu někam tiše sedněte, uvolněte se a se zavřenýma očima řekněte své mysli:
 "Teď pokračuj! Dělej vše, co chceš dělat. Já budu svědkem a budu tě pozorovat. "
Za okamžik zjistíte, že mysl vůbec nepracuje a v této pauze vnímáte realitu takovou, jaká je. Ale bude to jen na malou chvilku, když se opět objeví myšlenky, znovu řekněte své mysli stejnou větu.

SRDCE:
Opakujte toto cvičení často během dne. Udělejte 5 hlubokých nádechů a výdechů hned za sebou. To vám pomůže přesunout se z hlavy do srdce. Stanete se vnímavejšími, budete si pak uvědomovat mnoho věcí, kterých si nejste vědomi. Zlepší se vám čich, chuť, hmat, zrak a sluch. Vše se stane intenzivnějším, všechny vaše smysly se zlepší.


ZMĚŇTE SVOU MYSL:
Vždy když chcete změnit model své mysli, ze kterého se stal dlouhotrvající zvyk, využijte dýchání. Všechny zvyky mysli jsou spojeny se způsobem dýchání. Změňte způsob dýchání a mysl se hned změní. Vydechujte zhluboka, zatáhněte břicho a když se zbavujete vzduchu představujte si, že se zbavujete starého modelu. Pak se 2 nebo 3 krát zhluboka nadechněte. Budete se cítit svěží, starý zvyk nebude schopen získat zpět své místo.
  Když chcete něco přijmout, začněte s nádechem, pokud se chcete něčeho zbavit, začněte s výdechem. Platí na všechny zvyky. Např. pokud kouříte, nebo se přejídáte, přijde na vás naléhavá touha si zapálit, ale vy to nechcete, okamžitě začněte zhluboka vydechovat a této naléhavé touhy se zbavíte.

TANČETE JAK STROM:
Postavte se mezi stromy a staňte se stromem, dovolte větru aby vás ovíval. Nebo se postavte uprostřed pokoje a představujte si sebe jako strom. Tančete jako strom, který ovívá silný vítr a vaše energie bude schopná proudit.

ÓM:
Vždy když cítíte, že je kolem vás příliš mnoho neklidu, nebo je vaše mysl příliš rozrušená, stačí když budete opakovat óm. Nejméně 20 minut ráno a večer, v tichosti si sedněte do pohodlné pozice s očima napůl otevřenými a dívejte se směrem dolů. Dýchejte pomalu, tělo je nehybné. V duchu opakujte óm, velmi rychle za sebou. Vnímejte jako vibruje po celém vašem těle Dělejte to nejméně 2 hodiny před tím než půjdete spát, budete se cítit svěží, nepocítíte únavu ani ospalost. Během cvičení nastanou chvíle, kdy se nic nebude opakovat a všechno se zastaví. Tyto chvíle budou nejhezčí. Pokud se začnou objevovat myšlenky, znovu začněte v duchu rychle opakovat óm.  


http://www.wai.estranky.cz/clanky/medicinka-pro-dusi/osho---leceni-duse.html 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Dokud se nerozloučíš se svou osobností, nenajdeš svou individualitu. Individualita je dána existencí, osobnost vnucena společností. Osobnost je sociální pohodlnost.
Společnost nemůže tolerovat individualitu, protože individualita za ní nepůjde jako ovce. Individualita má kvalitu lva a lev kráčí sám.
Ovce jsou vždy ve stádě, doufají, že to bude ve stádě pohodlnější. Stádo jim dává pocit ochrany, bezpečí. Když někdo zaútočí, ve stádě se spíš zachráníš. Ale sám? Jenom lvi chodí sami.
Každý z vás se narodil jako lev. Společnost vás však neustále podmiňuje, programuje vaši mysl jako mysl ovce. Společnost vám dává osobnost: velmi pohodlnou, hodnou a velmi poslušnou osobnost.
Společnost chce otroky, ne lidi, kteří jsou absolutně oddaní svobodě. Společnost chce otroky, protože všechny její pochybné zájmy vyžadují poslušnost.

Starý zenový příběh vypráví o lvu, který vyrostl mezi ovcemi a dokud ho jeden starý lev nepopadl a nepřitáhl k rybníku, kde mu ukázal na hladině jeho vlastní obraz, myslel si, že on sám je také ovcí. Mnoho z nás je jako lev z tohoto příběhu - představa, kterou o sobě máme, nepochází z naší bezprostřední zkušenosti, ale z názoru druhých. "Osobnost" vnucená z vnějšku nahrazuje individualitu, která mohla vyrůst zevnitř. Stáváme se jen další ovcí ze stáda, která se nedokáže svobodně pohybovat, ani si uvědomit svou pravdivou identitu.
Je na čase, aby ses na hladině rybníka podíval na svůj obraz, a osvobodil od všech domněnek, jimiž druzí podnítili tvé myšlení. Tancuj, běhej, poskakuj, křič co tě napadne: cokoli, co probudí spícího lva uvnitř.
Osho One Seed Makes the Whole Earth Green, Kapitola 4