♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Buď vítán a buď sám sebou. Jsi-li přítel, otvírám ti náruč i srdce, Jsi-li neznámým,dlouho jím nebudeš, Jsi-li nepřítel,láska tě přemůže.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

proroctví z knihy Zasvěcení

Dva trendy - jeden starověký a jeden moderní - probouzí vědomí světa. Jsme svědky celosvětové a dynamické renesance starověké moudrosti. Jóga, meditace, životní síla řízení, akupunktura, ayurveda, a výsledky dalších postupů jsou nyní velmi rozšířené. Zároveň podobné poznatky se promítají do vědy a tvůrčí práce intuitivních průkopníků. Mysl-tělo, lékařství, kvantové vědomí, životní síla léčení, holistické zdraví, psychické povědomí, bojová umění jsou jen některé ze stovek čerstvých projevů nadčasové moudrosti.
Proč tyto dva trendy, co se nyní děje?
Lidský vývoj je cyklický. Vstoupili jsme pro nás do "nové éry" , ale je to věk, který sdílí vědomí stavitelů pyramid a starověkých mudrců, kdy povědomí o subtilní energii a vyšším vědomí byl standard - ne výjimkou.
AMIT GOSWAMI-KVANTOVÝ AKTIVISTAvideo(zde)

Každá pravda prochází třemi fázemi: Nejdříve je zesměšňována. Pak násilně odmítána. A nakonec je akceptována jako samozřejmost.
A.Schopenhauer
Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě, abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině, abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě, abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci. Confucius

"Vlastnosti, které nenávidíš u druhých lidí, jsou tvé vlastnosti,kterých se podvědomě snažíš nenávistí a bez úspěchu zbavit.Vlastnosti, které dokážeš tolerovat u druhých lidí,jsou vlastnosti, kterých ses definitivně zbavil." J.MEDO

Buďte královský dědic, kterým opravdu jste! Buďte jako lotos, který ačkoli zrozen ze slizského bahna na dně jezera, pomocí své čisté síly vůle povstane nad vodu, aby viděl slunce a nechal se inspirovat jeho paprsky. Sathya Sai

Léčení duše je léčení energie, kterou jste si vytvořili v tomto nebo v minulém životě, je to tedy proces uvolňování energie připoutanosti k minulé situaci, člověku nebo věci.
Při cíleném léčení duše dochází ke zvýšení vibračního vzorce zhuštěné energie, aby se osvobodila a navrátila se do své duše.
Stav našeho energetického pole zajišťuje způsob, jakým způsobem přijímáme univerzální energii. Pokud frekvence vibračního vzorce (který je vtisknut na energetickém poli) není dostatečně vysoká, aby námi energie přirozeně proudila, jsme připoutáni k nižším energiím, které nás dostávají do konkrétních situací, které nám umožňují, abychom se odpoutali. Energie musí proudit. Pokud neproudí, jsme k něčemu připoutáni.

Odvracíme-li své vědomí od fyzické dimenze do dimenze duchovní - "vypneme-li" vnější svět, ať už zavřením očí, rozostřením zraku, meditací, spojením se s Vyšším Já - dostáváme inspiraci. Jednáme správně. Správně se rozhodujeme. Můžeme předvídat. Můžeme léčit. Můžeme svět učinit lepším místem k životu. JOSÉ SILVA

Nyní nastal čas pro vaše pravé já - krásné, nadané a zázračné - aby znovu povstalo. Toto je znovuzrození vaší skutečné
přir
ozenosti, kterou jste až do tohoto okamžiku skrývali nejen před druhými, ale i sami před sebou. Až v příštích dnech a týdnech pocítíte znovu nalezený pocit jistoty a nadšení, přivítejte jej s otevřenou náručí. A především se respektujte, milujte a ctěte, protože jste nádherné a talentované bytosti.

Select Language

translate

sobota 4. května 2013

KYSELINA ELLAGOVÁ - PROTINÁDOROVÉ,ANTIOXIDAČNÍ VLASTNOSTI A VÝSKYT V PŘÍRODĚ, O TRIPHALI, ROJOVNÍKOVÝ ČAJ


©2013 Připravila: hravje
KYSELINA ELAGOVÁ
Najbohatším prírodným zdrojom kyseliny elagovej patriacej po chemickej stránke medzi fenolové kyseliny, je predovšetkým bobuľovité ovocie. V najvyššej koncentrácii ju obsahujú maliny, jahody, hrozno, brusnice, z ďalších druhov vlašské orechy a granátové jablká. Jej obsah v jednotlivých častiach ovocia výrazne kolíše (napr. v malinách je v zrnkách až 87,5% , zatiaľ čo v dužine len okolo 12%.). Aj technologické postupy do konečných produktov majú za následok jej značnú redukciu ‒ v malinách a jahodách už aj uchovávanie pri teplote -20 oC spôsobuje úbytok až o 40 %.

V organizme je kyselina elagová metabolizovaná pôsobením bakteriálnej črevnej mikroflóry v tenkom čreve. Spolu s metabolitmi sa následne koncentruje predovšetkým v pľúcnom tkanive a v pečeni. Z organizmu sa vylučuje močom a stolicou.

Výskumy potvrdzujú, že kyselina elagová má významné antioxidačné, protinádorové, antimutagénne vlastnosti a vykazuje aj protizápalové pôsobenie. Protirakovinové účinky sa pripisujú predovšetkým schopnosti preventívne eliminovať tzv. voľné radikály a inaktivovať kancerogény...

Zo zahraničnej tlače
PharmDr. Ľ. Farkaš
Kyselina elagová – prírodné zdroje a zdravotný význam 
http://www.liecive.herba.sk/index.php/rok-2013/398-liecive-rastliny-12013/1311-kyselina-elagova-prirodne-zdroje-a-zdravotny-vyznam.html


Kyselina ellagová (též kyselina elagová, systematický název 2,3,7,8 – tetrahydroxy - chromeno [5,4,3 -cde] chromen - 5, 10 - dion, sumární vzorec C14H6O8) je polyfenolický antioxidant obsažený v mnohém ovoci a zelenině, včetně malin, jahod, brusinek, vlašských a pekanových ořechů, granátových jablek a dalších rostlinných plodů. Protinádorové a antioxidační vlastnosti kyseliny ellagové iniciovaly předběžný výzkum potenciálních zdravotních přínosů konzumace této kyseliny.

Výskyt v přírodě

Rostliny produkují kyselinu ellagovou a převádějí ji do formy taninu, známého jako ellagotaniny. Tyto látky jsou glukosidy, které ve vodě snadno hydrolyzují za opětovného vzniku kyseliny ellagové, k čemuž dochází při konzumaci rostlin.

Kyselina ellagová je také zásadní součástí několika taniny tvořících rostlin, které produkují kategorii taninů známou jako gallotaniny. Tyto látky při hydrolýze dávají kyseliny ellagovou a gallovou. Do velké skupiny těchto rostlin patří i Terminalia chebula a Terminalia belerica, dva příbuzné druhy, které jsouv v ájurvédské medicíně známy jako Trifala.

Největší koncentrace kyseliny ellagové jsou obsaženy v jahodách, malinách, brusinkách a hroznovém víně.

Předpokládané přínosy pro zdraví
TRIPHALA - AMALAKI,BIBHITAKI,HARIKATI

(směs známá v tradiční indické medicíně)

 1. Emblica officinalis- Amalaki
Popis a účinné látky
Emblica officinalis je nízký strom. Její plody obsahují vitamín C a aminokyseliny (zejména kyselinu glutamovou, asparagovou, alanin a prolin) ve velkém množství. Dále obsahuje třísloviny (emblicaniny A a B, puniglukonin, pedunculagin), cukry a minerály (chrom, zinek, měď).
Mechanismus účinku
E. officinalis je zejména díky obsahu tříslovin silný antioxidant. Z toho vyplývá její působení na organismus. Volné radikály způsobují totiž nejen poškození buněk, ale ovlivňují i některé metabolické pochody nebo produkty metabolismu. Z toho důvodu lze E. officinalis použít u řady onemocnění, na která mají volné radikály vliv.
Klinické využití
1. http://www.avicenna.cz/item/emblica-officinalis


2. Terminalia bellirica / vrcholák myrobalánový-vibhitaka,bibhitaki 


Vzhledem k tomu, že zralé plody a jejich dužnaté oplodí obsahují značné množství tříslovin, využívá jich tradiční indická medicína při léčbě křečových žil a hemoroidů. Tato rostlina zároveň příznivě působí při onemocněních jater a při průjmech různé etiologie. Účinné látky obsažené v plodech Terminalia bellirica mají rovněž protizánětlivé a antimikrobiální účinky, čehož se často využívá při léčbě infekcí horních a dolních cest dýchacích. Terminalia bellirica současně optimálním způsobem ovlivňuje látkovou přeměnu tuků a snižuje tak hladinu cholesterolu v krvi. Tímto mechanismem omezuje riziko vzniku aterosklerózy a kardiovaskulárních onemocnění. Kůra kmene a větví má rovněž diuretické, tj. močopudné účinky a působí tak příznivě na funkci ledvin a močových cest.

 

 3. Terminalia chebula / vrcholák tříslovinný- harikati
 Doslovný překlad sanskrtského názvu Haritaki znamená „odnáší, odplavuje“ nebo také „zbavuje všech nemocí“. Tento překlad svým významem vystihuje vlastní léčebné účinky Terminalia chebula. Účinné látky obsažené v plodech této rostliny stimulují především peristaltiku tlustého střeva a působí tak jako účinné laxativum. Těchto příznivých účinků se tradičně využívá v kombinaci s dalšími dvěma rostlinami Emblica officinalis a Terminalia bellirica. V této kombinaci vytváří Terminalia chebula směs známou v tradiční indické medicíně pod názvem Triphala. Účinné látky obsažené v plodech Terminalia chebula rovněž optimálním způsobem ovlivňují trávení tuků v gastrointestinálním traktu.
 TRIPHALA

SOUVISEJÍCÍ:


rojovník bahenní
rojovník močiarny
Ledum Palustre
čeleď: vřesovcovité, Ericacaea

Pokud kouříte a chcete přestat, ale stále se tohoto zlozvyku nemůžete zbavit, připravte si odvar ze dvou stejných dílů rojovníku bahenního (1polévková lžíce) a třezalky tečkované (1 polévková lžíce na 800ml vody). Odvar vařte 20minut na mírném ohni, 3 hodiny ho nechte odstát a pak ho pijte jako čaj (každou sekundu můžete dolít horkou vodou.) Tento čaj je neobyčejně dobrý a voňavý. ( z knihy Schola vitae - A.Ignatenko)


Popis rostliny

Větvený keř dorůstající výšky 50-150 cm. Mladé větve jsou porostlé rezavými chlupy, všechny větve jsou přímé. Přisedlé listy mají střídavé postavení. Jejich tvar je čárkovitý nebo široce kopinatý, jsou široké asi 3 mm a dlouhé 30 mm. Jsou vytrvalé, kožovité, celokrajné, na líci lysé a na rubu rezavě chlupaté, na okrajích podvinuté. Na rubu jsou listy kromě chlupů pokryté i žlázkami. Pravidelné a oboupohlavné květy vytvářejí bohaté vrcholové okolíky. Květy vyrůstají v úžlabí hnědých šupin na dlouhých žláznatých stopkách. Kalich srůstá z pěti lístků, kališní ušty jsou tupé. Koruna je tvořená pěti bílými, na konci tupými plátky. Mají široce obvejčitý tvar a jsou velké 10-15 mm. Tyčinek je deset, jsou rozmístěné ve dvou kruzích, jsou delší než korunní plátky. Svrchní semeník je žláznatý, srůstá z pěti plodolistů. Plody jsou vejčité tobolky na převislých stopkách. Jsou velké 3-6 mm, pukají pěti chlopněmi. Rostlina kvete od května do června.

Popis stanoviště

Roste na rašelinách a v rašelinných lesích. Méně často ho najdeme na pískovcových skalách, které jsou porostlé mechem. Objevuje se na silně kyselých, mokrých, zrašelinělých půdách.
Areál rozšíření

Rostlina je rozšířená ve střední a v severní Evropě, v oblasti Alp. Také se vyskytuje v Severní Americe, ve střední a východní části Asie. Najdeme ho i v Japonsku. Roste např. v jižních Čechách, hlavně v Třeboňské pánvi.

Obsahové látky
V listech jsou obsažené silice. Dále rostlina obsahuje glykosid arbutin, jedovatou látku ledol, látky thymol, palustrol, karvakol, fraxin, mykren a eskulin. Látka ledol má při vnitřním použití povzbudivé účinky, ale při lokálním použití působí dráždivě. Izolovaný olej působí jako silné anestetikum.
Jedovaté účinky

Olej získaný z rojovníku bahenního má omamné a psychoaktivní účinky. Při vyšších dávkách působí toxicky na trávicí trakt nebo vyvolává u těhotných žen potraty.
Lidové léčitelství

Používal se k léčbě černého kašle, proti bolestem kostí a kloubů, při menstruačních bolestech, k léčbě revma a na pohmožděniny.

Stupeň ochrany

V České republice je tento druh chráněný zákonem (§3) a je zapsaný v Červeném seznamu rostlin jako ohrožený druh (C3). Zákonem je chráněný i na Slovensku, v Červeném seznamu je tam řazen do kategorie kriticky ohrožených druhů.
Zajímavosti

U germánských kmenů se rostlina přidávala jako koření do piva. Na Sibiři se využívala k ochraně před hmyzem a jako léčivka. Na spodu semeníku je vylučovaný nektar se silnou vůní, která láká hmyz k opylování. Silnou vůní bývá často usmrcen drobný hmyz. Semena jsou anemochorní. Díky svému zápachu, který způsobují silice obsažené v listech, se dá rostlina použít jako prostředek proti molům.

CELÉ : http://rostliny.prirodou.cz/vresovcovite/rojovnik/rojovnik-bahenni/


DALŠÍ ODKAZY:
HOŘKÉ BYLINY A ZAPOMENUTÝ POKLAD:
http://galerielaska.blogspot.dk/2013/05/horke-byliny-zapomenuty-poklad.html

Různé zajímavosti:
http://galerielaska.blogspot.dk/p/jidlo-pro-zdravi.html 

RAKOVINA -(STARONOVÉ) POZNATKY, VČETNĚ MMS,průběžné AKTUALIZACE
  http://galerielaska.blogspot.dk/2012/08/chemoterapia-pomaha-liecit-rakovinu-zem.html

©2013 Připravila: hravje

Žádné komentáře:

Okomentovat

Dokud se nerozloučíš se svou osobností, nenajdeš svou individualitu. Individualita je dána existencí, osobnost vnucena společností. Osobnost je sociální pohodlnost.
Společnost nemůže tolerovat individualitu, protože individualita za ní nepůjde jako ovce. Individualita má kvalitu lva a lev kráčí sám.
Ovce jsou vždy ve stádě, doufají, že to bude ve stádě pohodlnější. Stádo jim dává pocit ochrany, bezpečí. Když někdo zaútočí, ve stádě se spíš zachráníš. Ale sám? Jenom lvi chodí sami.
Každý z vás se narodil jako lev. Společnost vás však neustále podmiňuje, programuje vaši mysl jako mysl ovce. Společnost vám dává osobnost: velmi pohodlnou, hodnou a velmi poslušnou osobnost.
Společnost chce otroky, ne lidi, kteří jsou absolutně oddaní svobodě. Společnost chce otroky, protože všechny její pochybné zájmy vyžadují poslušnost.

Starý zenový příběh vypráví o lvu, který vyrostl mezi ovcemi a dokud ho jeden starý lev nepopadl a nepřitáhl k rybníku, kde mu ukázal na hladině jeho vlastní obraz, myslel si, že on sám je také ovcí. Mnoho z nás je jako lev z tohoto příběhu - představa, kterou o sobě máme, nepochází z naší bezprostřední zkušenosti, ale z názoru druhých. "Osobnost" vnucená z vnějšku nahrazuje individualitu, která mohla vyrůst zevnitř. Stáváme se jen další ovcí ze stáda, která se nedokáže svobodně pohybovat, ani si uvědomit svou pravdivou identitu.
Je na čase, aby ses na hladině rybníka podíval na svůj obraz, a osvobodil od všech domněnek, jimiž druzí podnítili tvé myšlení. Tancuj, běhej, poskakuj, křič co tě napadne: cokoli, co probudí spícího lva uvnitř.
Osho One Seed Makes the Whole Earth Green, Kapitola 4