♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥Buď vítán a buď sám sebou. Jsi-li přítel, otvírám ti náruč i srdce, Jsi-li neznámým,dlouho jím nebudeš, Jsi-li nepřítel,láska tě přemůže.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

proroctví z knihy Zasvěcení

Dva trendy - jeden starověký a jeden moderní - probouzí vědomí světa. Jsme svědky celosvětové a dynamické renesance starověké moudrosti. Jóga, meditace, životní síla řízení, akupunktura, ayurveda, a výsledky dalších postupů jsou nyní velmi rozšířené. Zároveň podobné poznatky se promítají do vědy a tvůrčí práce intuitivních průkopníků. Mysl-tělo, lékařství, kvantové vědomí, životní síla léčení, holistické zdraví, psychické povědomí, bojová umění jsou jen některé ze stovek čerstvých projevů nadčasové moudrosti.
Proč tyto dva trendy, co se nyní děje?
Lidský vývoj je cyklický. Vstoupili jsme pro nás do "nové éry" , ale je to věk, který sdílí vědomí stavitelů pyramid a starověkých mudrců, kdy povědomí o subtilní energii a vyšším vědomí byl standard - ne výjimkou.
AMIT GOSWAMI-KVANTOVÝ AKTIVISTAvideo(zde)

Každá pravda prochází třemi fázemi: Nejdříve je zesměšňována. Pak násilně odmítána. A nakonec je akceptována jako samozřejmost.
A.Schopenhauer
Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě, abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině, abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě, abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci. Confucius

"Vlastnosti, které nenávidíš u druhých lidí, jsou tvé vlastnosti,kterých se podvědomě snažíš nenávistí a bez úspěchu zbavit.Vlastnosti, které dokážeš tolerovat u druhých lidí,jsou vlastnosti, kterých ses definitivně zbavil." J.MEDO

Buďte královský dědic, kterým opravdu jste! Buďte jako lotos, který ačkoli zrozen ze slizského bahna na dně jezera, pomocí své čisté síly vůle povstane nad vodu, aby viděl slunce a nechal se inspirovat jeho paprsky. Sathya Sai

Léčení duše je léčení energie, kterou jste si vytvořili v tomto nebo v minulém životě, je to tedy proces uvolňování energie připoutanosti k minulé situaci, člověku nebo věci.
Při cíleném léčení duše dochází ke zvýšení vibračního vzorce zhuštěné energie, aby se osvobodila a navrátila se do své duše.
Stav našeho energetického pole zajišťuje způsob, jakým způsobem přijímáme univerzální energii. Pokud frekvence vibračního vzorce (který je vtisknut na energetickém poli) není dostatečně vysoká, aby námi energie přirozeně proudila, jsme připoutáni k nižším energiím, které nás dostávají do konkrétních situací, které nám umožňují, abychom se odpoutali. Energie musí proudit. Pokud neproudí, jsme k něčemu připoutáni.

Odvracíme-li své vědomí od fyzické dimenze do dimenze duchovní - "vypneme-li" vnější svět, ať už zavřením očí, rozostřením zraku, meditací, spojením se s Vyšším Já - dostáváme inspiraci. Jednáme správně. Správně se rozhodujeme. Můžeme předvídat. Můžeme léčit. Můžeme svět učinit lepším místem k životu. JOSÉ SILVA

Nyní nastal čas pro vaše pravé já - krásné, nadané a zázračné - aby znovu povstalo. Toto je znovuzrození vaší skutečné
přir
ozenosti, kterou jste až do tohoto okamžiku skrývali nejen před druhými, ale i sami před sebou. Až v příštích dnech a týdnech pocítíte znovu nalezený pocit jistoty a nadšení, přivítejte jej s otevřenou náručí. A především se respektujte, milujte a ctěte, protože jste nádherné a talentované bytosti.

Select Language

translate

pondělí 11. března 2013

Nimba, Neem,Melia azadirachta,Azadirachta indica, Zederach indický

 ©2013 Připravila: hravje
Neem je jedním z nejstarších a nejpoužívanějších léčivých rostlin v rámci celého světa. Historicky doložená použití této antiseptické rostliny:
 
1. čištění zubů s kůrou nebo větvičkami,
2. pití čaje z listů neem pro léčení infekcí 
3. koupel z listů pro léčbu malárie 
4. spalování listů pro čištění vzduchu

ze stránek Dr.Frej:
http://dr.frej.cz/zdravi/neem-skvele-prirodni-antibiotikum
Bylina Neem (Azadirachta indica) je velký, trvale zelený tropický strom, který ale donedávna rostl také ve střední Evropě. Odolnost tohoto stromu vůči hmyzu a nakažlivým nemocem je dokladem jeho léčivých vlastností. Neem se v přírodní medicíně a homeopatii podává na mnohé zdravotní potíže. Všechny části rostlin se používají pro širokou škálu neduhů zejména na horečky, bolení v krku, nachlazení, chřipky, plísňové infekce, únavu, kožní nemoci, cukrovku.
Zdravotní účinky Neemu 
Neem má velké množství studií na účinky, které si nyní podrobně přiblížíme. Azadirachta indica, známý jako neem, česky Zederach indický, vzbudil určitou pozornost ve světě pro velké množství léčivých účinků. Z různých částí neemu vědci získali doposud kolem 140 účinných látek, a všechny části Neemu - listy, květy, semena, ovocné plody, kořeny a kůra stromu se tradičně tisíce let používá v léčbě zánětů, infekcí, plísní, horečky, kožních nemocí, dásní apod. Zejména listy a látky extrahované z listů mají protizánětlivý a imunitu podporující účinek, listy snižují hladinu krevního cukru, působí proti virům, bakteriím, v pokusech na zvířatech se zjistilo protirakovinné působení.

Antibiotikum a protizánětlivý účinek
Neem je vlastně přírodní antibiotikum, ale bez nežádoucích účinků. Dle posledních studií podporuje imunitní systém, zejména buněčnou imunitu. Indikuje se zejména u horečky, bolestí v krku, nachlazení, chřipky, angíny. Jeho účinek spolehlivě funguje u bakteriálních i virových infekcí. V laboratorních pokusech Neem působil spolehlivě například proti Escherichia coli, Staphylococcus aureus, různým kmenům streptokoků, Mycobacterium smegmatis a Candida albicans. Neem působí také proti různým plísním a parazitům. Jako prevenci doporučuji užívat Neem před cestou a během pobytu v exotických zemích, kde je riziko přítomnosti parazitů ve vodě nebo stravě. Vynikající účinek jsem pozoroval u chronických kvasinkových onemocnění (zejména plísní na nehtech a u gynekologických obtíží). V případě zánětů a infekcí virových i bakteriálních (nachlazení, chřipky, angíny, záněty močových cest) lze užívat po několik dnů větší nárazovou dávku několika kapslí denně místo klasických antibiotik. Pacientům doporučuji Neem i u zánětů (zubů, střev apod).
 Kožní nemoci
Neem se spolehlivě osvědčil pro očišťující účinek u kožních onemocnění, a to zejména zánětlivého a infekčního typu. Známé je užití při akné, ekzémech, lupénce, lupech nebo alergické dermatitidě.
Protirakovinný účinek
Neem prokázal v laboratorních pokusech protirakovinné působení. Snižuje enzym arylhydrokarbonhydroxylázu, který hraje důležitou roli v tvorbě rakovinných buněk a zvyšuje prospěšný enzym uridinedifosfoglukuronosyltransferázu, podílející se na odstraňování rakovinných buněk. Prokázal se též antioxidační účinek (např. se zvýšila hladina glutationu a glutation peroxidázy, působící proti rakovinným buňkám) a protirakovinný účinek v játrech. Neem ve studiích snižoval množení karcinogenních buněk a podporoval zánik těchto buněk (např. stimulací apoptózy). Též stimuloval určité buňky imunitního systému, které urychlovaly zánik rakovinných buněk. Zajímavé je působení proti karcinogenním aflatoxinům, které se nacházejí v zkažených potravinách, např. arašídech.
Cukrovka
Účinek extraktu z listů Neemu byl zkoumán v účincích na krevní cukr. Neem blokuje účinek serotoninu, který brání vylučování inzulinu ze slinivky při zvýšeném krevním cukru. Reguluje metabolismus, a používá se v kombinaci s jinými bylinami u cukrovky 2. typu (cukrovka u dospělých, většinou bez závislosti na inzulinu). Neem snižuje hladinu cukru v krvi a dávky inzulinu až o 50%.
Detoxikace
Neem patří také mezi nejsilnější prostředky na čištění krve a je rovněž znám pro své detoxikační účinky a podává se u celkové očisty těla od toxinů při hubnutí, a přejídání, požívání alkoholu, léků či drog, zejména po steroidech, antibioticích či chemoterapii.
Další zdravotní účinky
Neem byl srovnáván s opiáty v tlumení bolesti. Jeho účinky s morfinem byly podobné a Neem se kombinoval s morfinem, čímž snižoval jeho nežádoucí účinky. Důležitý je hepatoprotektivní (játra ochraňující účinek) Neemu, zejména pro své antioxidační účinky. Kvercetin a rutin, známé silné antioxidanty, se nacházejí v Neemu. Z dalších zdravotních potíží, kde Neem (většinou v kombinaci s jinými bylinami) lze použít, jmenujme bolest u revmatických onemocnění, prevence stresového žaludečního vředu a žaludečních obtíží, vědecky podpořené účinky při snižování krevního tlaku, cholesterolu a krevní srážlivosti, podpora činnosti ledvin, určitý antikoncepční účinek (zvláště olej ze semen) a účinek snižující bolesti hlavy. ze stránek Healthcare-véda:
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.healthcareveda.com/&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.healthcareveda.com/%26hl%3Dcs%26biw%3D1024%26bih%3D601&sa=X&ei=wqc9UfDGJ4iJ4ATc24GICQ&sqi=2&ved=0CC8Q7gEwAA

Neem tvoří efektivní, ekologické, bezpečné a přirozené řešení také pro léčbu kvasinkové infekce. 
Ve srovnání s jinými chemickými a anorganickými léky.
Kromě toho, váš imunitní systém nevykazuje žádné alergické reakce a vedlejší účinky, jak tomu bývá v případě různých umělých antibiotik.
 Kvasinková infekce je způsobena plísní Candida. Může postihnout kohokoliv, kdekoliv. Může se projevit infekcí ucha nebo silnými bolestmi hlavy. Stejně tak i nehtová lůžka prstů se mohou stát kořistí tohoto onemocnění.
 Kvasinkové organismy mohou infikovat jakékoliv části vašeho těla. Jsou přítomny ve vašem těle po celou dobu, jako jsou bakterie a viry. A pokud člověk trpí slabou imunitou,organismus se stává nevyváženým a kvasinkové organismy se začnou množit. Tento proces pak způsobí těžkou infekci v těle.   
V léčbě plísňové infekce, je Neem nejlepším řešením. 
Působí jako jemný lék, používá se dvěma způsoby,jednak vnitřně ve formě čaje, jednak externě jako pasta nebo koupel. Společně tyto dva způsoby léčby pomohou zničit i kvasinkovou infekci.

Neem Čaj
Pro výrobu čaje, stačí vařit asi 10  listů v šálku vody a pak sceďte.
Postačí pít čaj dva krát za den.

Neem Pack / Pasta

Za tímto účelem se listy rozemelou do husté pasty.
Naneste ji na postižené části a nechte nějakou dobu působit. Po tom setřete mokrou tkaninou. Můžete používat dva krát denně.

Další tipy:
Stačí svařit listy ve sklenici vody a nechat trochu vychladnout, v lázni smočit vatový hadřík, vyždímejte jej a vyčistěte své postižené části. Tak se zničí kolonie kvasinek na externích částech těla.
Můžete také přidat tyto listy do koupele.
Ve výluhu je vhodné vyprat infikované oblečení.

Nezapomeňte však na zlaté slovo "umírněnost" jako klíč při použití tohoto přírodního prostředku, vše dobře funguje v určitých mezích, tedy s mírou.

 NIMBOVÁ mletá kůra (60,-kč), olej (200,-kč) a drcené listy (55,-kč) KE KOUPI:
http://www.vegetalismus.cz/nimbovy-olej/detail-8-145.html

Několik doporučení ohledně kvasinkové infekce:
  1. po umytí je dobré řádně se osušit, protože vlhké prostředí dává prostor pro plísně
  2. zvýšená osobní hygiena s častou výměnou osobního prádla a hygienických prostředků
  3. častá výměna ručníků, nesdílet je s nikým.
  4. vyhnout se těsnému, syntetickému, vlhkému obleční
  5. vyhněte se antikoncepci, antibiotikům a stereoidům - nadměrné užívání potlačuje imunitní systém
  6. vyhýbejte se potravinám,které mají nad rámec soli, cukru, oleje, ostrého koření, nebo kyselosti

SOUVISEJÍCÍ:
Doporučuje se jogurt jako přírodní probiotická potravina,(odkaz)
česnek,lékořice, jedlá soda, jablečný ocet jako koupele,či výplachy(odkaz)
kokosový olej jako potravina, přímá aplikace nebo koupel(odkaz)

Vyhýbejte se stresu, udržujte si pozitivní a klidnou náladu
  http://www.healthcareveda.com


SOUVISEJÍCÍ:
Nimba, Neem - Melia azadirachta, rovněž Azadirachta indica, Zederach indický je tropický stále zelený strom původem z Indie (lat. Melia azadirachta), který odpuzuje různé rostlinné škůdce a parazity. Také my oceníme jeho repelentní účinek proti komárům a klíšťatům. Hlavně se ale používá jako antibiotikum, antimykotikum, protivirový a protiparazitární prostředek. Při vnitřním užívání upravuje zrychlený a nepravidelný tep, zklidňuje a snižuje úzkost. Zamezuje tvorbě krevních sraženin. Výtažky z Nimby mají velmi silný hojivý efekt při kožních potížích (akné, exémy, rány, popáleniny), protože dokáží restaurovat kůži a podkoží, zabraňují tvorbě jizev. Tento efekt se využívá hlavně v kosmetických přípravcích. Všechny části stromu mají léčivé účinky a z tohoto důvodu výrobky obsahují jak listy a olej, tak i kůru, aby bylo dosaženo maximálních účinků.
http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/3-1-Podle-bylin/16-2-Nimba-Melia-azadirachta

 bílá - podporuje imunitu
zelená - napomáhá detoxikaci
žlutá - pro krásu a svěžest
oranžová - prevence rakoviny
červená - zdravé srdce
fialová - dlouhověkost
ROZMARÝNA

 diuretické vlastnosti, lepší paměť, zlepšení nálady, pomoc při migréně, úleva od bolesti, působí protizánětlivě, pomámá při dýchacích obtížích, imunitní posilovač, antibakteriální, pomáhá při zažívacích obtížích, dodává svěží dech, napomáhá růstu vlasů, zlepšení cirkulace, detoxikace jater, proti stárnutí


©2013 Připravila: hravje 

3 komentáře:

ALENA ALEJKA PUNDYOVA řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
hravje řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Anonymní řekl(a)...

Tenhle článek o Rostline Neem / Nimba z Boží zahrady je spracovaný opravdu s láskou. Prečetl jsem článků desítky žel ne bohu byly jen kusé. Tento je nejkompletnejší. Snad se dočtu neco víc v monografické knižce o této Boží rostlince, která by měla růst také ve střední evropě? Kde asi? Šel bych se jí poklonit ...Když nekdo ví kde roste prosím dejte vědět. Prinesu jí vodu v období sucha (červenec).
Měl bych zájem o opakovaný odběr listů a kůry v baleních cca 10 kg. Nabídku prosím oznamte SMS-kou na 00421-0903 348 677. Moc děkuji.

Okomentovat

Dokud se nerozloučíš se svou osobností, nenajdeš svou individualitu. Individualita je dána existencí, osobnost vnucena společností. Osobnost je sociální pohodlnost.
Společnost nemůže tolerovat individualitu, protože individualita za ní nepůjde jako ovce. Individualita má kvalitu lva a lev kráčí sám.
Ovce jsou vždy ve stádě, doufají, že to bude ve stádě pohodlnější. Stádo jim dává pocit ochrany, bezpečí. Když někdo zaútočí, ve stádě se spíš zachráníš. Ale sám? Jenom lvi chodí sami.
Každý z vás se narodil jako lev. Společnost vás však neustále podmiňuje, programuje vaši mysl jako mysl ovce. Společnost vám dává osobnost: velmi pohodlnou, hodnou a velmi poslušnou osobnost.
Společnost chce otroky, ne lidi, kteří jsou absolutně oddaní svobodě. Společnost chce otroky, protože všechny její pochybné zájmy vyžadují poslušnost.

Starý zenový příběh vypráví o lvu, který vyrostl mezi ovcemi a dokud ho jeden starý lev nepopadl a nepřitáhl k rybníku, kde mu ukázal na hladině jeho vlastní obraz, myslel si, že on sám je také ovcí. Mnoho z nás je jako lev z tohoto příběhu - představa, kterou o sobě máme, nepochází z naší bezprostřední zkušenosti, ale z názoru druhých. "Osobnost" vnucená z vnějšku nahrazuje individualitu, která mohla vyrůst zevnitř. Stáváme se jen další ovcí ze stáda, která se nedokáže svobodně pohybovat, ani si uvědomit svou pravdivou identitu.
Je na čase, aby ses na hladině rybníka podíval na svůj obraz, a osvobodil od všech domněnek, jimiž druzí podnítili tvé myšlení. Tancuj, běhej, poskakuj, křič co tě napadne: cokoli, co probudí spícího lva uvnitř.
Osho One Seed Makes the Whole Earth Green, Kapitola 4