...V úlu se totiž děje v postatě to samé, jen s malými obměnami, co v lidské hlavě..."
z knihy
"Podstata včel kosmická chemie" Rudolf Steiner ♥
Chtěla jsem napsat delší úryvek, avšak to by bylo vytržené z kontextu. Ta kniha se musí prožít v celé své podstatě, kráse a hloubce ♥
SOUVISEJÍCÍ :
http://anitram.wordpress.com/2013/03/05/5-okruhov-podla-cinskej-mediciny/
5 okruhov podľa čínskej medicíny
SOUVISEJÍCÍ:
(ukázka z přednášky J.Nitsche) ... Číňané všechno propojovali. Že všechno nahoře i dole souvisí. Číňané 12 pozemských větví spojili se základními 12-ti akupunkturními drahami, které v organismu jsou a kterými proudí životodárná síla čchi.
Tak jako se Země otočí jednou za 24 hodin kolem své osy a náš ascendent a medium coeli proběhne vlastně kompletně celým zodiakem, tak úplně stejně životní síla čchi za 24 hodin projde všemi 12-ti akupunkturními drahami, samozřejmě poslušna energii času, to znamená, že jednou má takové prvky z kosmu, podruhé takové a celý cyklus se vystřídá za 5 dní. Obdobný cyklus oběhu čchi běží s frekvencí dnů, další pak s frekvencí měsíců a nejpomaleji s frekvencí roků, přesně tak, jak se cyklicky mění čtyři pilíže zmíněných energií času.
Tyto dráhy jsou nazvány drahou jater, dráha žlučníku, dráha srdce atd. Základních drah je 12 a patří k jednotlivým pozemským větvím. Každá dráha obsahuje citlivé akupunkturní body, které se dají objektivně lokalizovat specielním ohmetrem, protože v těchto bodech kůže vykazuje výraznou změnu elektrického odporu. Podle zákonů času se jednotlivé body otevírají a zavírají. Dá se přesně spočítat, kdy je který ze základních šedesáti tzv. antických bodů otevřen. Je zvykem na západě označovat tyto body zkratkou dráhy a pořadovým číslem, které mimo jiné, charakterizuje postup čchi v těle.
V 11 hodin večer začíná hlídka myši (neříkám schválně termín nebeský kmen, ale všichni víme, že k pozemské větvi pětice nebeských kmenů nerozlučně patří), čili charakteristika rychlé myši a touto dvouhodinou protéká čchi drahou žlučníku. Začíná v bodě žlučníku 1 (na hlavě) a z tohoto bodu dráha vede dolů, až do prstu nohy, do bodu této dráhy, který má pořadové číslo 44. Čili od 1. do 44. proudí čchi v pilíři hlídky, která vládne od 23 večer do 1 do rána. V pilíři dnů totéž probíhá obdobně a zase v tom dni, který přísluší dni myši. Totéž platí v pilíři měsíců i roků. Čili v měsíci myši energie čchi proudí v dráze žlučníku z bodu Žl 1 do bodu Žl 44.
Je nutno časově rozlišovat.
Z bodu žlučníkové dráhy číslo 44 čchi v noze přechází do bodu jaterní dráhy číslo 1 a z této jaterní 1 čchi proudí nahoru do jaterní 14, která je v oblasti hrudníku.
Tam čchi přechází do plicní 1, tedy do prvního bodu dráhy plic, přičemž je třeba vědět, že tyto dráhy jsou sice nazvány podle jistých orgánů, ale přímo s těmito orgány nesouvisí.
Čínská medicína rozlišuje mezi drahami a vlastními orgány. Akupunkturní dráhy jsou jakési energetické siločáry, které souvisí s pilíři energiemi času po kterých proudí životní síůa čchi. Kromě toho samozřejmě rozlišují orgány jako takové. Charakteristika orgánů je tedy něco jiného než charakteristika drah. To mějme stále na paměti.
Takže z dráhy žlučníku jde čchi do dráhy jater, nahoru do hrudníku, kde pak přechází do dráhy plic, z hrudníku jde do nohy, v noze přechází do dráhy tlustého střeva, po dráze tlustého střeva jde zase do hlavy, kde přechází do dráhy žaludku, drahou žaludku sestupuje čchi opět do nohy a tak dále.
Čchi takto střídá směr proudění shora dolů, zdola nahoru.
Dráhy, po kterých čchi sestupuje shora dolů jsou jangové dráhy.
Dráhy, po kterých čchi vystupuje zdola nahoru jsou jinové dráhy.
CELÉ ZNĚNÍ :
http://astrolot.cz/zajimavo/96_cinska_astrologie.html
©2013 Připravila: hravje
Žádné komentáře:
Okomentovat
Dokud se nerozloučíš se svou osobností, nenajdeš svou individualitu. Individualita je dána existencí, osobnost vnucena společností. Osobnost je sociální pohodlnost.
Společnost nemůže tolerovat individualitu, protože individualita za ní nepůjde jako ovce. Individualita má kvalitu lva a lev kráčí sám.
Ovce jsou vždy ve stádě, doufají, že to bude ve stádě pohodlnější. Stádo jim dává pocit ochrany, bezpečí. Když někdo zaútočí, ve stádě se spíš zachráníš. Ale sám? Jenom lvi chodí sami.
Každý z vás se narodil jako lev. Společnost vás však neustále podmiňuje, programuje vaši mysl jako mysl ovce. Společnost vám dává osobnost: velmi pohodlnou, hodnou a velmi poslušnou osobnost.
Společnost chce otroky, ne lidi, kteří jsou absolutně oddaní svobodě. Společnost chce otroky, protože všechny její pochybné zájmy vyžadují poslušnost.
Starý zenový příběh vypráví o lvu, který vyrostl mezi ovcemi a dokud ho jeden starý lev nepopadl a nepřitáhl k rybníku, kde mu ukázal na hladině jeho vlastní obraz, myslel si, že on sám je také ovcí. Mnoho z nás je jako lev z tohoto příběhu - představa, kterou o sobě máme, nepochází z naší bezprostřední zkušenosti, ale z názoru druhých. "Osobnost" vnucená z vnějšku nahrazuje individualitu, která mohla vyrůst zevnitř. Stáváme se jen další ovcí ze stáda, která se nedokáže svobodně pohybovat, ani si uvědomit svou pravdivou identitu.
Je na čase, aby ses na hladině rybníka podíval na svůj obraz, a osvobodil od všech domněnek, jimiž druzí podnítili tvé myšlení. Tancuj, běhej, poskakuj, křič co tě napadne: cokoli, co probudí spícího lva uvnitř.
Osho One Seed Makes the Whole Earth Green, Kapitola 4